--------   Z życia szkoły   --------

Dzień Patrona

sikorski

 

8 listopada, już po raz kolejny, świętowaliśmy w szkole DZIEŃ PATRONA. Do tej uroczystości uczniowie wszystkich klas przygotowywali się od kilku tygodni. Nie było wtedy lekcji, a wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej. Na początek reprezentanci klas gimnazjalnych rywalizowali w konkursie wiedzy o życiu i działalności gen. Władysława Sikorskiego.

Najlepiej przygotowani okazali się uczniowie klasy Ib- Natalia Smykla i Michał Piechota. Drugie miejsce zajęli Patrycja Białek i Jan Babiński z klasy Ia, a trzecie miejsce Paulina Sabo i Kamil Durda z klasy IIIa.

Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie szkoły podstawowej. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy Vb- Patrycja Sawa i Natalia Piechota, drugie reprezentanci klasy VI- Nikodem Dźwięga i Wojtek Furdyna, a trzecie Wiktoria Pluta i Martyna Durda z klasy Va.

Kolejnym punktem obchodów DNIA PATRONA było rozstrzygnięcie wcześniej przeprowadzonych konkursów.

Laureatami konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej p.t. „Najciekawsze miejsce w mojej wsi” zostali:

w kl. I: Wiktoria Stawowy, Justyna Mazur, Paulina Marek;

w kl. II: Wiktor Furdyna, Aleksandra Klocek, Konrad Kuś, Mateusz Kilarski;

w kl. III: Julia Pluta i Lea Zając.

Kolejny konkurs to najciekawsze Kalendarium z życia i działalności gen. Władysława Sikorskiego.

W szkole podstawowej najlepsze prace wykonały Andżelika Żak z klasy Va (Imiejsce), Martyna Durda z klasy Va (II miejsce) i Martyna Buczyńska, Ola Urbanowicz i Ola Konat z klasy IV (IIImiejsce).

W gimnazjum najbardziej interesujące prace przedstawiły: Paulina Mystek i Michalina Lulek z klasy IIb, Martyna Szypuła z kl. IIa oraz Magdalena Pluta i Magdalena Szczypta z kl. IIIb.

W konkursie fotograficznym p.t. „Piękno małej Ojczyzny” wzięły udział tylko dziewczęta.

Wszystkie zdjęcia były niezwykłe i bardzo oryginalne dlatego trudno było dokonać wyboru najlepszych.

Za najciekawsze uznano prace: Beaty Samorek (grzyb i kasztan), Wiktorii Dźwięgi (jesienne drzewo przy drodze), Magdaleny Czechury (zachód słońca) i Michaliny Szymczyk (samotna trawa).

Laureaci poszczególnych konkursów otrzymali nagrody w postaci książek, kalendarzyków, albumów na zdjęcia, przyborów szkolnych.

Kulminacyjnym punktem obchodów DNIA PATRONA był Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Reprezentanci czterech szkół podstawowych i trzech gimnazjów przedstawili bardzo ciekawy repertuar. Usłyszeliśmy zarówno pieśni tradycyjne („Piechota”, „Białe róże”, „Czerwone maki na Monte Cassino”) jak też nowsze: „Mury”, „Niepodległość”.

W kategorii szkół podstawowych wszyscy uczestnicy otrzymali równorzędne- pierwsze nagrody, w kategorii gimnazjum,- pierwsze miejsce przyznano reprezentantom Gimnazjum ze Ślęzaków (zespołowi wokalno-instrumentalnemu) i Woli Baranowskiej (Magdalenie Plucie i Annie Madej), a drugie reprezentantce Gimnazjum ze Skopania (Anna Ukraińska).

Czas obrad Jury umilał zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum w Ślęzakach.

Wszyscy uczestnicy dostali nagrody książkowe.

Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii

Dodatkowe informacje