--------   Z życia szkoły   --------

Projekt "Bajkowa Kraina"

logo

Gmina Baranów Sandomierski / Zespół Szkół w Woli Baranowskiej

Informuję, że realizuje w ramach
Priorytetu 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działania 07.11 Edukacja przedszkolna,
Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 projekt:

Numer projektu: FEPK.07.11-IP.01-0008/23 :

Bajkowa Kraina

logo2

Celem głównym projektu jest zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego, doposażenie i realizacja zajęć dodatkowych w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej w okresie
do 31.08.2025 r.

Czas trwania projektu 01.07.2024 r. - 31.08.2025 r.

Dofinansowanie projektu z UE: 279 263,25 zł

Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać
w Biurze Projektu oraz w Punkcie Konsultacyjnym:

Biuro Projektu: Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierki,

tel: 15 811 85 81, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Punkt Konsultacyjny: Zespół Szkół w Woli Baranowskiej,

tel.: 15 812 15 08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

 

Bajkowa Kraina to:

– realizacja zajęć w przedszkolu zgodnie z podstawą programową oraz arkuszem organizacyjnym,

– prowadzenie zajęć dodatkowych,

– możliwość korzystania z nowoczesnego i innowacyjnego na skalę gminy wyposażenia OWP

OPIS PROJEKTU

Projekt „Bajkowa Kraina” realizowany jest ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 7 Działanie 7.11 Edukacja Przedszkolna.

Projekt jest wdrażany w okresie od 01.07.2024 r. do 31.08.2025 r. przez Gminę Baranów Sandomierski / Zespół Szkół w Woli Baranowskiej.

Projekt realizujemy na obszarze gminy Baranów Sandomierski

Grupą docelową projektu stanowi 58 dzieci ( w tym 34 D i 24 CH ). Realizacja projektu przyczyni się tym samym do zwiększenia liczby miejsc przedszkolnym podlegających pod Urząd Miasta i Gminy
w Baranowie Sandomierskim w stosunku do roku 2023.

Cel główny:

– Realizacja zajęć w ramach podstawy programowej dla 12 dzieci, w tym od 2,5 do 6 letnich zamieszkałych na terenie gminy Baranów Sandomierski w okresie do 31.08.2025r. w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej. Liczba utworzonych nowych miejsc wychowania  przedszkolnego odpowiada faktycznemu i prognozowanemu w 3-letniej perspektywie zapotrzebowania na usługi edukacji przedszkolnej na terenie gminy Baranów Sandomierski.

– Realizacja zajęć w ramach zajęć dodatkowych dla min. 58 dzieci ( w tym 24 D i 24 CH ).

Projekt zakłada utworzenie OWP w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej, dla dzieci od 2,5 do 6 letnich, bieżącą działalność przedszkola (zatrudnienia personelu przedszkola, organizacji codziennych zajęć zgodnych z podstawą programową), doposażenie OWP w niezbędne wyposażenie w tym placu zabaw – altany ogrodowej, organizacji zajęć dodatkowych dla dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół: logopedycznych, terapii pedagogicznej z elementami integracji sensorycznej, gimnastyki korekcyjnej.

Dodatkowe zajęcia będą realizowane poza bezpłatnym czasem funkcjonowania ośrodków wychowania przedszkolnego określonym w art. 6 ust. 1 pkt 2 art.14 ust. 5 Ustawy o systemie oświatowym. Okres realizacji projektu planowany jest od 01.07.2024r. do 31.08.2025 r.(przedszkole w ramach projektu będzie funkcjonowało 12 miesięcy ) następnie gmina Baranów Sandomierski zagwarantuje trwałość utworzonych w ramach projektu miejsc wychowania przedszkolnego od daty zakończenia realizacji projektu przez okres, co najmniej 2 lat, określonej we wniosku o dofinansowanie projektu. OWP będzie funkcjonować w istniejącej bazie oświatowej gminy Baranów Sandomierski. Rezultatem projektu będzie utworzenie 12 nowych miejsc wychowania przedszkolnego na terenie woj. podkarpackiego i zwiększenie dostępu dzieci do edukacji przedszkolnej która jest co istotnie podwyższa ich szanse już na starcie ścieżki edukacyjnej.

Główne rezultaty:

Liczba dofinansowanych miejsc wychowania przedszkolnego – 12

Liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem – 1

Liczba dzieci objętych dodatkowymi zajęciami w edukacji przedszkolnej – 58

Liczba wyposażonych miejsc przedszkolnych w sprzęt, pomoce dydaktyczne – 1

Liczba zrealizowanych w OWP godzin zajęć dodatkowych – 578 h

Wartość projektu: 310 463,25zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 279 263,25 zzł

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie

FORMY WSPARCIA

Projekt Bajkowa Kraina dedykuje swoje działania do min. 58 dzieci ( w tym 34 D i 24 CH ) zam. w gminie Baranów Sandomierski, pow. tarnobrzeski. Projekt zakłada utworzenie dodatkowego OWP w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej.

 Organizacja i wyposażenie OWP:

W ramach wsparcia planuje się rozpisanie i przeprowadzenie procedur związanych z zakupem oraz zakup kompletnego wyposażenia dla nowoutworzonego OWP w tym mebli, pomocy dydaktycznych, zabawek, magicznej ściany, interaktywnego monitora wraz z interaktywna podłogą, itp.

Bieżące funkcjonowanie OWP:

W ramach zadania planuje się oddelegowanie w ramach wkładu własnego 1 osoby – pomocy nauczycielki wychowania przedszkolnego. W ramach projektu przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30 -16:00, w ramach zadania dzieci będą miały zapewnione dwa główne posiłki ( śniadanie, obiad ) jak również podwieczorek ( jest to uzasadnione tym, że zajęcia dodatkowe odbywają się poza czasem przeznaczonym na realizację podstawy programowej ). Realizacja zajęć w przedszkolu odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym prawem oraz arkuszem organizacyjnym. Zajęcia te będą uzupełnione o zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Realizacja zajęć dodatkowych dla dzieci

W ramach zadania zostaną oddelegowane nauczycielki ze szkoły do prowadzenia trzech rodzajów zajęć dodatkowych dla dzieci: logopedycznych, terapii pedagogicznej z elementami integracji sensorycznej, oraz gimnastyki korekcyjnej.

Zajęcia odbywać się będą w następującej częstotliwości :

1. Logopeda: 7 h w tygodniu - łącznie 238 h ( w podziale na 34 tygodnie ). Na pierwszych zajęciach zostanie przeprowadzona wstępna diagnoza potrzeb logopedycznych dzieci jak również zostaną pogrupowane. Wramach prowadzonych zajęć prowadzący opracuje program na każdą godzinę zajęć dla każdej zgrup.

2. Terapii pedagogicznej z elementami integracji sensorycznej: 5 h tygodniowo - łącznie 170h, dla wszystkich dzieci. Poziom zajęć zostanie dostosowany do potrzeb dzieci w grupach.

3. Gimnastyka korekcyjna: 5 h tygodniowo - łącznie 170h, dla wszystkich dzieci. Poziom zajęć zostanie dostosowany do potrzeb dzieci w grupach.

Realizowane w projekcie zajęcia dodatkowe przeznaczone są dla wszystkich dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej, w tym również dla dzieci dla których utworzono w ramach projektu nowe miejsca wychowania przedszkolnego.

 

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie

www.mapadotacji.gov.pl

Opublikowano 15 sierpnia 2024r.

Dodatkowe informacje