-------- Z życia szkoły --------
Święto MATEMATYKI
12 marca to Światowy Dzień Matematyki. Z tej to okazji już początkiem marca na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka informująca o tym święcie. Zostały również ogłoszone konkursy: dla klas I-III na pracę plastyczną pt. „Geometryczny krajobraz”
i dla klas IV-VIII na rebus ilustrujący pojęcie matematyczne.Prace konkursowe były pomysłowe i trudno było wybrać najlepsze.
W konkursie „Geometryczny krajobraz”: I miejsce zajął Szymon Zięba – kl. II,
II miejsce - Tymoteusz Dźwięga i Tobiasz Guła – kl. III, III miejsce– Zofia Pluta – kl. II
i Martyna Kosior – kl. III; wyróżnienie otrzymał – Marcin Kata – kl. II.
W konkursie „Rebus matematyczny”: I miejsce zajęła Jagoda Babińska – kl. VII
i Kornelia Dźwięga – kl. VIII, II miejsce – Nikola Czarnecka, Amelia Czarnecka – kl. VI, Julia Marek i Izabela Szczypta – kl. VII.
Dzięki udziałowi w tych konkursach uczniowie mieli okazję przekonać się, że „matematyka jest wszędzie” oraz, że można się nią „bawić” wymyślając różne rebusy.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach otrzymali słodkie upominki,
a zdobywcy czołowych miejsc pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje!
Prace konkursowe zostały wyeksponowane na gazetce na korytarzu szkolnym.
Kolejnym świętem związanym z matematyką był 14 marca – Światowy Dzień
Liczby ∏. Tego dnia odbył się konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku liczby zwanej ludolfiną.
Aby uczniowie mogli ćwiczyć pamięć również w szkole podczas przerw, na ścianie korytarza zostały przyklejone kolorowe kartki z zapisem liczby ∏ ze stoma cyframi po przecinku. I miejsce zajęła Agnieszka Marek - uczennica klasy VII.
Podczas lekcji matematyki i na zajęciach koła matematycznego uczniowie oglądali filmiki dotyczące liczby zwanej stałą Archimedesa oraz podobnie jak kanadyjski naukowiec Martin Krzywinski przedstawiali ją w postaci barwnej spirali.
17 marca 33 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
Główną ideą konkursu jest – jak przyznają sami jego organizatorzy – dobra zabawa intelektualna, a także„sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej”.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał zabawkę logiczną „Zaplatany Kangurek”. Na wyniki czekamy do połowy maja. Na razie gratulujemy wszystkim, którzy mieli odwagę zmierzyć się z niełatwymi zadaniami logicznymi.